Press

 image

Radio frequence Orange interview with  Iveta Seidlova and Members Of Global Biodiversity Protection

 http://www.frequenceorange.com/v5/files.php?file=666


image


image image


image

Gabon-Couture-Mode: Les concepteurs de la Haute couture africaine et du monde à Libreville


Countdown 2010 celebrates its achievements

ph2Global Biodiversity Protection, a Countdown 2010 partner, recorded the event. Click below to see the video.

A big thank you to Global Biodiversity Protection!

video.http://www.countdown2010.net/article/video-‒-countdown-2010-celebrates-its-achievements

ph3The Countdown 2010 initiative brought together more than 1,100 partners across the world who committed to biodiversity conservation actions. The Secretariat hosted a small celebration on 7 December 2010 where partners, donors and friends got together to applaud the initiative and its partners.


toutfemmesHaute Couture Printemps-Eté 2011

Défilé Jean Doucet “Nature”

ivetadefilerpar Nicole Salez, vendredi 28 janvier 2011

Depuis de nombreuses années, Jean Doucet s’est engagé dans des associations à vocations humanitaires. Membre de la Global Biodiversity Protection, il a été promu ambassadeur de cette action pour le continent africain afin de contribuer à la protection de la nature et au développement durable.

Puisant son inspiration dans les cultures du monde, ce globe-trotter, amoureux des contrastes aime mélanger les matières nobles et naturelles : mousseline de soie, taffetas, satin, organza mais aussi, crin de cheval, rafia, bazin, toiles brutes, fils de cuivre, d’or ou d’argent … Pour créer des collections « éthiques », 100% naturelles.

pourcentphoto-elle


Noví, globální a ambiciózní – 27 Janvier 2010

logo6

Podle slov ředitelky Global Biodiversity Protection Ivety Seidlové, je cílem nového mezinárodního projektu „ochrana, trvale udržitelný rozvoj a ochrana přírodních zdrojů, včetně rostlin, zvířat, ložisek nerostných surovin, půd, čisté vody, čistého vzduchu a fosilních paliv jako je uhlí, ropa a zemní plyn“. Je těžké si představit, kterak rozvíjí ložiska uhlí – přírodě to trvala relativně dlouho, zatímco lidem jejich vyčerpání bude trvat (bráno z geologického hlediska měření času) pouhý oka mžik. Je lehké zlehčovat cizí práci, myšlenky a ideály, takže spíše než nedůvěru je potřeba projevit zvědavost a podívat se, co se vlastně česká modelka (byť žijící dlouhodobě ve Francii) rozhodla svým jménem podpořit a prací zaštítit. Cíle jsou velké, formulace poměrně nekonkrétní a psané tak, aby se zalíbily politikům a donátorům. Snad se kouzlo povede a Global Biodiversity Protection se stane významným hráčem na poli ochrany světové biodiverzity. www.hedvabnastezka.cz


Travel Focus Magazine April 2010

00cygone

2010 rokem biodiverzity

Skutečnost, že je každý rok rokem něčeho, už asi nikoho nepřekvapí. Loni byl Rok přírodních vláken. Za něj asi zalobbovali milovníci bavlněných košil, jutových pytlů a sisalových lan či klobouků. Letos zaměřila OSN svou pozornost na světovou biodiverzitu. Vzhledem k proslulé neoperativnosti této organizace jde zřejmě jen o další z mnoha gest, respektive o tradici, kterou je nutné udržovat pouze z principu. OSN si odškrtne úkol v diáři při politicky vhodné příležitosti se dané téma zmíní. Na stejnou notu, tedy biologickou různorodost, hraje nová mezinárodní organizace Global Biodiversity Protection. Plány má veliké, od vlastní univerzity, přes politický lobbing, až po ochranu přírody jako takovou. Teprve čas ukáže, zda-li se jedná jen o rychlé vzplanutí nadšení, jež vzápětí uhasne, nebo o požár zapalující další a další ochranářská srdce. www.globalbiodiversityprotection.org

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options